Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie: Instytut Informatyki


Czas najwyższy powitać nowy semestr.


Zmagania z zimową sesją egzaminacyjną w końcu dobiegły końca i cieszymy się, że wszyscy członkowie naszego koła wyszli z nich obronną ręką. W tym semestrze udało nam się przedłużyć cotygodniowe spotkanie koła o pół godziny, dzięki czemu możemy się widywać w każdą środę od 12.30 do 14.00. Sala pozostała bez zmian - spotykamy się w 410N. Chociaż na uczelni pojawiły się plakaty z zaproszeniem do zapisów 28-mego lutego, to zbłąkane dusze wciąż mogą do nas się zapisać, przychodząc na cotygodniowe spotkanie SKNI.

Na pierwszym spotkaniu w semestrze letnim jako nowa przewodnicząca SKNI przedstawiłam ogólny zarys działania na najbliższe miesiące. Opowiedziałam niewtajemniczonym osobom więcej na temat Nocy Informatyka - naszego corocznego eventu dla szerszego grona entuzjastów informatyki. Pojawił się temat organizacji spotkania integracyjnego, na które zdecydowaliśmy się jeszcze tego samego dnia.
Chwilę czasu tego dnia poświęciliśmy na dyskusję na temat niedawnego spotkania opiekunów i prezesów kół naukowych, z którego przyniosłam garść informacji.
Zdecydowaliśmy się skupić nasze siły na konkursie na najlepszą stronę kół naukowych. Kornel postanowił wziąć na siebie odpowiedzialność głównego koordynatora projektu i administratora powstającej strony internetowej. Pozostałe osoby zajęły się obmyślaniem konceptu, grafik i treści, jakie planujemy na niej umieścić. Ustaliliśmy, że w przyszłym tygodniu zrobimy zdjęcia członków oraz zarządu koła.

Tego samego dnia udało się nam też poruszyć tematy stworzenia wspólnymi siłami interesującej gry w C++ oraz przyszłych warsztatów dla członków naszego koła i nie tylko.
W ramach integracji stworzyliśmy dwa plakaty - na jednym każdy postarał się wyrazić siebie i swoje zainteresowania, a na drugim - to, co chciałby wnieść do koła i czego się tutaj nauczyć.

Zdając sobie sprawę, jak dużo wyzwań czeka na nas w nowym semestrze, zdecydowaliśmy się uzupełnić zarząd koła o zastępcę przewodniczącego oraz skarbika. Spotkanie walne zostało zaplanowane na kolejny tydzień.